Potřebujete poradit? Zavoláme vám
Kalkulace a sjednání pojištění bytové a nebytové jednotky
Zjistěte v 5 krocích, kolik stojí pojištění vaší bytové či nebytové jednotky
a rovnou si pojištění sjednejte.
1/4 Vyberte, zda se jedná o byt nebo nebytový prostor
Za nebytový prostor se považuje prodejna, kancelář, garáž apod..Zavřít
Byt
Nebytový prostor
Plochy
Za nebytový prostor se považuje kancelář, garáž, dílna, apod.
Zavřít
2/4 Uveďte přesnou adresu místa pojištění
PSČ*
Obec*
Část obce
Ulice
Číslo popisné
Popisné číslo dům popisuje, je tedy v dané obci jedinečné. Je to obvykle to delší číslo na domě, někdy až pětimístné. Přiděluje se po kolaudaci stavby a je podmínkou pro zápis v katastru nemovitostí.
Číslo popisné se změní jen při změně katastrálních hranic a prakticky vzniká a zaniká s existencí nemovitosti. Vznikne-li na místě zaniklého či zbořeného domu nová stavba, dostane také nové číslo popisné. Čím je nemovitost novější, tím je číslo popisné vyšší. Má-li dům více vchodů, bude mít i více popisných čísel, pro každý vchod zvlášť.
Zavřít
Číslo orientační
Toto číslo nám slouží orientaci. Je jedinečné v rámci jedné ulice, v obci se však může opakovat. Orientuje dům směrem k ulici, ulicím či náměstí, a tak, má-li stěny do více směrů (ulic), má dům i více orientačních čísel. Orientační číslo nemusíme najít v každé obci, a někdy ho nahrazuje např. písmeno.Zavřít
3/4 Zadejte podlahovou plochu nebytové jednotky
Podlahová plocha:
Započitatelná plocha bytu
Jde o podlahovou plochu všech místností bytu včetně podlahových ploch jeho příslušenství (např. balkon, lodžie, vedlejší místnosti, sklepní kóje, komora garáž). Plocha bytu se zaokrouhluje na celé m².
Zavřít

Pojistná částka pro pojištění nebytové jednotky:
Jedná se o minimální doporučenou částku při běžném provedení bytové/nebytové jednotky. Přejete-li si zvýšit pojistnou částku, přepište prosím vypočtenou hodnotu. Tuto hodnotu zaokrouhlete na celé desetitisíce nahoru.
Zavřít
4/4 Upřesněte spoluúčast a splátky
Spoluúčast:

Spoluúčast je peněžní částka, kterou se budete podílet na vzniklé újmě (o kterou se sníží výplata plnění od pojišťovny); volbou vyšší spoluúčasti snížíte cenu pojištění (až o 15 %).Zavřít
Frekvence placení:
V případě roční frekvence placení poskytujeme slevu 5 % z ceny pojištění.